sistemik psikoterapi

Sistemik Psikoterapi 

 

Aile içerisinde anne baba tavrı, yakınmaları, çocuklardaki ve ergenlerdeki tavırlar vs. belirli bir sistem içerisinde incelendiğinde sistemik psikoterapi ifadesi kullanılır.

Sistemik Psikoterapi Nedir?

İnsan psikolojisinin temelleri aile içerisinde atılır ifadesi çok yaygın bir bakış açısıdır ve aslında son derece doğrudur. Bir ortam içerisinde ilk endişeleri, sevgi hissi, güven duygusu oluşan veya oluşmayan kişilerde ilerleyen dönemlerde endişe sorunu sıklıkla görülmektedir.

Belirli kriterlere göre ruhsal bir değerlendirme yapıldığında online terapi platformumuz üzerinden bu alanda çalışmalar için başvuru yapabilirsiniz. Yetişkinlere bireysel olarak ve genç, ergen, çocuklara aile terapisi kapsamında, duruma göre ayrıca terapi hizmeti verilmektedir.

Yakınmaların giderilmesi için sorun kaynağı ve hangi ortamda yaşamın devam ettiği önemlidir.  İyileşme ve değişim odağı insanlarda genel olarak var olan bir eğilimdir. Bu durum da sekteye uğradığında ciddi bir engellenme hissi oluşabilir. Dolayısıyla online terapi sistemik psikoterapi alt bölümüyle hızlı bir şekilde sizlere verilen çözüm süreçlerinden biri olabilir.

Yaşam Kalitesinde İyileşme

Hayatını sürdüren herkes daha iyi hissetmek, huzur, güven, mutluluk hislerini daha çok yaşamak ister. Oluşan psikolojik sorunlarda bu olasılıkların da azalması ve umutsuzluğa kapılma hissi vardır. Bir konuda mutluluk hissinin var olamayacağının düşünülmesi sizi boşluk hissine yöneltir. Bu oldukça tehlikeli bir süreç anlamına gelebilir.

Hayatınızda değer verdiğiniz ve eskiden önemsediğiniz şeylerin listesini yapın. Sevdiğiniz ve sevmediğiniz durumlarla alakalı açık somut veriler üzerine online terapistlerimizle görüşebilirsiniz. Bu sistemik psikoterapi seanslarda devam eden iyileşme süreçlerinde hayatınızın daha iyi olması sizin hak ettiğiniz bir durumdur. Karşılaştırma yapmaksızın kendi yaşamınızı daha da güzel bir şekilde devam ettirmek bir miktar çabayla mümkündür.

Yaşam kalitesini iyi hale getiren çalışmalar olumsuz düşüncelerden uzaklaşarak uygulamalı adımlara bağlıdır. Birçok şeyin farkında olsak da tam olarak istediğimiz şeylere ulaşırken aşamaları sürdürmemek en sık rastlanan aksamalardan olacaktır.

Online Psikolog Aktif Görüşmeler

Online psikolojik tedavi süreçlerini kendinizi değersizlik duygularınıza neden olan etkenleri çevrenizdekileri de düşünüp fark ederek yaşayabilirsiniz.   Kendinizi tam ve değerli hissetmek için diğer kişiler neden değildir. Başkaları bu kritere göre kendini değerlendirerek şekillendiriyor olabilir, çünkü bu toplumsal bir sorun olarak da farklı bir duruma işaret eder.