Osmaniye Psikoterapist

 

Osmaniye  psikoterapist dalında hizmet veren Hayat Psikolojik Danışmanlık merkezi adı altında uzun zamandır hizmet vermekteyiz.

Psikoterapist, danışanın beklentilerine ve şikayetlerine göre tanı koyarak bu yönde planlı bir çalışma sergileyen ruh sağlığı uzmanlarıdır. Osmaniye de yılların verdiği tecrübe ile Hayat Psikolojik Danışmanlık merkezimizde hizmet vermekteyiz.

Psikoterapist’in Görevleri Nelerdir?

Psikoterapi alanında uzmanlaşan Hayat Psikolojik Danışmanlık, kişinin kendini gözlemleme becerisi ve farkındalığını fark etmesinde büyük role sahiptir. İlk seansta danışmanımızı tanımak için çeşitli sorular soruyoruz. Elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda tedavi sürecini başlatıyoruz. Danışmanlarımızın becerilerini ve duygularını keşfetmesini sağlıyoruz. Daha sonra danışmanlarımızı kişilik yapılarıyla ilgili bilgilendiriyoruz.

Psikoterapistlerin Faydaları Nelerdir?

Aile ve çift terapisi, bireysel terapi ve cinsel terapi alanlarında bilgilendirmeler yaparak bireylerin sorunlarını çözmeye odaklı plan yapmaktayız. Aynı zamanda kişisel yaşamlarında bireylerin belirlediği hedefleri belirlemek ya da sağlıklı ilişki kurmak için Psikoterapistlerden destek alınmalıdır. Bireylerin kendi duygu ve düşüncelerini anlamalarında yardımcı olan uzman Psikoterapistler ile danışanlarımıza hizmet veriyoruz.

Psikoterapi Tedavi Süreci

Öncelikle ayrıntılı bilgi edinmek için psikolog ve danışanlarımız arasında güven esaslı konuşmalarımız olmaktadır. Bu süreç danışanlarımız için uzun sürebilir. Aynı zamanda yaşanılan durumları olduğu gibi anlatmak ve asla yalan konuşmamak esas alınmalıdır.

Psikologlar danışanları ile ilgili olan her konuyu kayda geçirmekle görevlidir. Terapilere düzenli katılım birey için oldukça önemlidir. Yetişkin bireylere verilen hizmette danışan hakkında özel bilgiler var ise hiçbir bilgi aile bireylerine yansıtılmaz. Hayat Psikolojik Danışman ile gizlilik ve özele saygı esastır.

Terapiler genellikle 50 dakika sürmektedir. Fakat bazı durumlarda bu süreç artıp, azalabilir. Buna etken olan ise danışanın tedavi şeklidir.

Terapilerde Kullanılan Teknikler

Terapilerde bilgisayarların kullanımı sayesinde kişide var olan problemleri gözlemlemek daha da kolaylaşıyor. Aynı zamanda terapi sürecinin  Osmaniye  psikoterapist  hızlanmasına Neurofeedback, Biofeedback, Neurobiofeedback ve Edufeedback çalışmaları katkı sağlıyor. Bireyin tedaviye katılımı hızlı sonuç almak için oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra EF, EMDR, Hipnoterapi ve grup terapi teknikleri vardır. Bu teknikleri merkezimizde alanında uzman terapistlerimiz uygulamaktadır. Randevu oluşturmak için 0507 536 92 32 numaralı telefonu arayabilirsiniz.