Cinsel Psikolog Osmaniye

 

Sağlıklı cinsel hayat, mutlu birlikteliğin anahtarı olarak nitelendirir. Hayat Psikolojik Danışmanlık merkezimizde cinsel terapi üzerine hizmet vermekteyiz.

Osmaniye Cinsel Psikoterapi cinsellikte işlev bozukluğu olan bireylerin daha sağlıklı bir biçimde cinsel hayata kavuşması için uygulanan terapiler uygulamaktadır. Bunun için danışanlarımıza cinsel bozuklukla ilgili gerekli bilgilendirmeleri yaparak terapi düzenliyoruz. Bu süreci alanında uzman Psikolog, Psikiyatrist ve cinsel terapistler hizmet vermektedir.

Cinsel terapi ile sorunların çözümlendiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kişinin cinsel yaşamında olan problemleri çözümlemek için gerekli çalışmalar yapılır.

Cinsel Terapi Nasıl Uygulanır?

Cinsel işlev problemi yaşayan çiftler veya kişiler fizyolojik ve psikolojik alanlarında bilgilendirilmektedir. Problemin sebebi tespit edildikten sonra planlı bir şekilde terapiler düzenlenir. Cinsel terapilerde bireylerin problemlerini ortaya çıkarmaktayız.

Cinsel birliktelik davranış, duygu ve bilişler alanları kapsamaktadır. Kişinin cinsel yaşamı ruh sağlığını ve cinsel gelişimini etkilemektedir. Bu yüzden danışmanlarımıza cinselliğin doğuştan gelen bir yetenek olmadığını ve kişinin okuyarak kendi vücudu keşfetmesine yardımcı olmaktadır.

Cinsel Terapi Hangi Problemlerde Uygulanır?

Ülkemizde çoğu insan cinsel problemi yaşayabilir. Bu problemler;

  • Erken boşalma
  • Sertleşememe
  • Orgazm olamama
  • Cinsel isteksizlik
  • Ağrılı cinsel birleşme
  • Sertleşmenin devamını getirememe

Cinsel Terapi Ne Kadar Sürer? Ve Görüşme Sıklığı Nedir?

Ortalama 12 ile 20 seans sürmektedir. Hafta da 1 gün olacak şekilde seanslar düzenlenmektedir. Danışanlarımızın düzenli olarak seanslara katılması gerekmektedir. Uzman psikologlarımız var olan sorunları kısa sürede çözümleyecektir.

Cinsel Terapide Süreç

Cinsellik terapi süreci deki 2 görüşmemizi danışanlarımızı tanımak için düzenliyoruz. Bu süreçte danışanlarımızın cinsel hayatları hakkında bilgi edinilir. Daha sonra danışanlarımız için planlı bir şekilde terapi sürecini başlatıyoruz. Tedavi başlangıcında cinsel birliktelik hakkında genel bilgilendirmeler yapıyoruz. Daha sonra görsel maket ve materyaller üzerinden çalışmalarımızı sürdürürken cinsellik hakkında eğitici videolar izletiyoruz. Son olarak bu süreçte düzenli olarak danışanlarımıza cinsel egzersiz ödevleri vermekteyiz.

Cinsel terapi için gelecek çiftlerden biri gelmek istemezse seansa tek kişi olarak katılım sağlanabilir. Hayat Psikolojik Danışmanlık merkezimizin 0507 536 92 32 numarasını arayarak kolayca randevu oluşturabilirsiniz. Osmaniye Cinsel Psikoterapi Aynı zamanda bizlere mail adresimiz üzerinden de ulaşarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.